с. Самчики. Самчиківська ЗОШ І-ІІІ ст.

Візитна картка

Від людини освіченої  -
до людини культурної.

Формула сучасної освіти

Шановні колеги!

Демократизація суспільства внесла корективи у всі сфери нашого життя. І в життя школи також. З`явилось поняття „гуманізація освіти й виховання”. Сьогодні в центрі уваги педколективу нашої школи – душа дитини. Згідно з ідеєю гуманізації ми пристосовуємо до неї, до дитини, процес виховання й освіти. Намагаємось утвердити демократичний тип зв`язку: якщо суспільство захищає дитину, то в майбутньому вже дорослий громадянин захистить державу. Як сказав один з найяскравіших наших поетів Олег Ольжич:
               Держава не твориться в будуччині,
               Держава будується нині,
               Це люди... .

Слова ці стали вимогою сьогодення. Ми формуємо державотворців. А ними, згідно  з тією ж ідеєю гуманізації, можуть стати  лише люди високої культури.
               Зараз вчителі нашої школи працюють над проблемою: особистісно-орієнтоване навчання як умова розвитку творчого потенціалу учнів. Ця система навчання неминуче закладає основи культури особистості:  моральної, розумової, фізичної, екологічної, економічної, естетичної. Вона означає створення умов для саморозвитку, для формування творчої особистості з критичним  і разом з тим позитивним ставленням до світу.
               Цінності гуманізованої освіти примушують нас дуже часто під час спілкування вживати слова: духовність, освіченість, індивідуальність, національна і загальнолюдська культура, здоров`я, вибір, відповідальність, толерантність. А ще – людина, дитина, краса. Краса душі. Краса в житті. Вона пробуджує гарні почуття, думки, народжує чудові поетичні слова, образи, надихає на гарні вчинки. Справа в тому, що в системі особистісно-орієнтованого навчання важливе місце займає естетично-художнє виховання. Ми з радістю й гордістю виявляємо серед наших учнів все нові й нові обдарування – юних поетів, музикантів, співаків, художників. Їхні роботи все частіше одержують призові місця на районних і обласних конкурсах.
               Сучасний світовий досвід стверджує: повноцінний спеціаліст неможливий без розвиненої культури почуттів. Тому прилучення до вітчизняної та світової культури – важливий засіб становлення особистості майбутнього спеціаліста. Більша половина наших випускників стали студентами різних ВУЗів України, в тому числі й найпрестижніших і успішно навчаються. Ми покладаємо великі надії на них, майбутніх творців нової, незалежної, квітучої України.

Директор школи                                          Польовий І.П.

Про школу сьогодні

Нашій школі -                                              129 років
            В школі навчається -                                 206 учнів
            Працює -                                                   28 вчителів
            Навчання проводиться в одну зміну.
            Уроки розпочинаються о 8 год. 40 хв.
            Їдальня працює з 9 год. до 14 год.
            Організоване гаряче харчування для учнів.
            Бібліотека працює з 9 год. до 15 год.
            Вечори дозвілля проводяться у п
`ятницю до 22 год. (за участю вчителів та батьків).
            Загальношкільні батьківські збори проводяться раз у семестр, тематика визначається педагогічною радою школи.
            Бажаючі вносять матеріальну допомогу на розвиток школи і для поповнення шкільної бібліотеки.

Директор школи вирішує питання за участю:

- педагогічної ради;
- батьківського комітету;
- школи самоврядування „Престиж”.

Санітарно-гігієнічні вимоги:

- щоденний батьківський контроль за зовнішнім виглядом дітей;
- щоденне чергування (по класу) учнів 7 – 11 класів;
- перевірка екологічною групою чистоти кожного учня.

Наші пріоритети:

- російська мова (як рідна мова національної меншини, вивчається з 2-го класу);
- англійська мова (поглиблене вивчення);
- французька мова;
- логіка (як предмет в 2-4 класах);
- художня культура (10-11кл).

На базі школи працюють:

-художня школа декоративно-прикладного мистецтва;
-філія музичної школи;
-філія ДЮСШ.

Профільне навчання:

-         технологічний (інформатика);

Матеріальна база:

- навчальних аудиторій - 20;
- предметних кабінетів -
14;
- спортзалів -1, спортивних майданчиків -1, футбольне поле-2(1- із штучним покриттям);
- бібліотека;

- актовий зал;
- їдальня-140 посадкових місць;
- майстерня - 1 (по дереву та по металу);
- комп'ютерний клас (13 комп'ютерів ) з підключенням до Інтернету.